logo.png
zaawansowane »
18.02
Ogólna charakterystyka

Przepiękne i rzadkie zabytki architektury, widowiskowe imprezy plenerowe z udziałem tysięcy ludzi oraz uśmiechnięci i życzyli ludzie podejmujący gości w gospodarstwach agroturystycznych oferujących co roku nowe atrakcje – to trzy główne powody, dla których warto odwiedzać Gminę Dębno.

Zamek w Dębnie, jedna z nielicznych tak dobrze zachowanych budowli tego typu w kraju, przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Już sam w sobie wart jest fatygi, a przecież także jego wnętrza kryją eksponaty, jakich na co dzień nie ogląda nikt. Tuż obok uwagę zwraca gotycka świątynia. Jej walory dostrzegło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowując prace renowacyjne.

Dobra reputacja organizowanego w Dębnie w trzecią niedzielę września Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Złoty Warkocz Tarłówny jest już powszechnie znana. Walki rycerstwa z całej Europy, pojedynki łuczników i bitwę z udziałem piechoty oglądają co roku tysiące przyjezdnych. W lipcu smakoszy regionalnych potraw podejmuje Porąbka Uszewska przygotowująca w pierwszą niedzielę tego miesiąca Biesiadę Agroturystyczną. Raj dla podniebienia urządzają tam mistrzynie sztuki kulinarnej nie tylko z terenu gminy.

Po oryginalnej uczcie warto odpocząć kilka dni w jednym z licznych gospodarstw agroturystycznych. Spragnieni domowej atmosfery i ludzkiej życzliwości znajdą tutaj to, o czym marzyli...

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
unia1.png
unia2.png
unia3.png
unia4.png