logo.png
zaawansowane »
25.07
Są komputery, czas na szkolenia

  Pierwsza faza realizacji projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno" już za nami. Nowoczesny zestawy komputerowe trafiły już do 40 gospodarstw domowych na terenie Gminy Dębno, a 20 kolejnych mają do dyspozycji szkoły.
  Obok komputera zestaw zawiera także wielofunkcyjną drukarkę. Równocześnie wszyscy korzystający z projektu mają szerokopasmowe łącze internetowe o przepustowości 2,5 Mb/s.
Obok sprzętu beneficjenci projektu otrzymują także wiedzę. Aktualnie trwają szkolenia z obsługi komputera, a w przygotowaniu jest portal informacyjny dla korzystających z projektu. Uruchomiono też numer alarmowy, pod którym beneficjenci mogą zgłaszać awarie oraz wszelkie zapytania dotyczące projektu (12 4422990).
   Przypomnijmy, że projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno" ruszył z początkiem tego roku. Ma wyjątkowy charakter ze względu na jego skalę. Z Programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" gmina pozyskała na ten cel ponad 1,1 mln złotych. - To oferta dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, wśród których są rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, dzieci i młodzież ucząca się i pochodząca z rodzin borykających się z problemami finansowymi, a także niepełnosprawni – podkreślał Marian Kurek, Sekretarz Gminy, wyjaśniając na czym polega idea.
   Ponad 600 tys. zł z puli na realizację projektu przeznaczonych jest na budowę infrastruktury. Powstanie ona na tych obszarach, gdzie nie funkcjonuje ogólnodostępna infrastruktura teleinformatyczna i nie są przewidziane inwestycje operatorów komercyjnych z uwagi na brak opłacalności ekonomicznej. Z wybudowanej infrastruktury będą korzystać wyłącznie osoby stanowiące docelową grupę projektu. Ponad 263 tys. zł kosztuje zakup sprzętu komputerowego.
   Cały projekt ma być sfinalizowany w trzecim kwartale 2015 roku. Uczestnicy projektu poza sprzętem komputerowym bezpłatnie uzyskają także dostęp do Internetu oraz usługi serwisowe przez okres kilku lat.

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
unia1.png
unia2.png
unia3.png
unia4.png